609 137 480

w czym możemy Ci pomóc?

Roboty ziemne

Firma Stawbud świadczy szeroko rozumiane usługi budowlane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw czy instytucji publicznych. Wśród wykonywanych prac nie mogło zabraknąć również robót ziemnych, w których się specjalizujemy. Oprócz zwykłych prac przygotowawczych pod daną inwestycję jak wyrównywanie terenu czy usuwanie nadmiaru ziemi realizujemy także wykopy fundamentowe i liniowe oraz korytowanie. Do wszystkich świadczonych przez nas usług wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie zdobyte w branży, a także nowoczesny i zaawansowany technologicznie ciężki sprzęt, do którego należą choćby koparko-ładowarki.


Wykopy fundamentowe to podstawa niemal każdych budowlanych działań


Chcesz postawić swój wymarzony dom na rodzinnej działce? A może zawsze chciałeś założyć swój biznes od zera, zaczynając do stworzenia budynku, który w przyszłości mógłby posłużyć Ci jako biuro? Niezależnie od typu obiektu, każdy z jego rodzajów powinien mieć solidne i trwałe podstawy. Dlatego też nasza firma zrealizuje wykopy fundamentowe z niezwykłą starannością i dokładnością. Za pomocą specjalistycznego sprzętu jesteśmy w stanie wykonać każde zlecenie, a korzystając z naszych usług, zyskujesz pewność świetnie przeprowadzonej pracy.


Realizujemy wykopy liniowe zgodnie z życzeniami Klienta


Jedną z podstawowych usług wykonywanych w ramach prowadzonych prac ziemnych są wykopy liniowe. Dzięki użyciu minikoparek oraz klasycznych koparek jesteśmy w stanie zrealizować nawet niewielkie wykopy służące do robót związanych z układaniem przyłączy gazowych, telekomunikacyjnych czy też elektrycznych. Wszystkie zlecenia wykonujemy szybko i sprawnie, gdyż zadowolenie Klienta stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.


Mówisz kostka brukowa, myślisz korytowanie


Usługa korytowania, którą posiadamy w swojej ofercie,81 jest niezastąpiona w przypadkach budowy placu, parkingu czy podjazdu stworzonego z kostki brukowej. Przygotowanie terenu bowiem pod układanie nawierzchni jest jednym z koniecznych oraz najważniejszych procesów do realizacji wymarzonej wizji. Dlatego jeżeli zależy Ci na stabilnym podłożu, a także odpowiedniej wielkości zagłębienia, już dziś zdecyduj się na naszą ofertę i zaufaj naszym specjalistom, którzy na swoim koncie wykonali niejedno udane korytowanie.

Budowa domu to nie jest wbrew pozorom przysłowiowa kaszka z mleczkiem. To długotrwały proces, który wymaga wiele cierpliwości, a także działań przygotowawczych, pozwalających na stworzenie stabilnych fundamentów. To one bowiem stanowić będą o sukcesie całej konstrukcji i zadowalającym efekcie końcowym. Zanim jednak dojdzie do wylania fundamentów, należy przygotować odpowiednio teren pod inwestycję, gdyż bez tego ani rusz. Najlepiej zlecić to profesjonalistom, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej. Firma Stawbud wykona dla Państwa wszystkie możliwe prace ziemne szybko i sprawnie, a także z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm dotyczących bezpieczeństwa.

 

Zdjęcie humusu to absolutna podstawa przed stworzeniem fundamentów

 

Otrzymanie pozwolenia na budowę to dopiero pierwszy krok, by móc cieszyć się w przyszłości domem swoich marzeń. Jedną z pierwszych czynności, którą powinieneś wykonać, jest zdjęcie humusu. Jest to około 30 centymetrów wierzchniej warstwy ziemi wraz z roślinnością. W związku z tym, że jest ona stosunkowo miękkim podłożem, istnieją obawy, że mogłaby mieć problemy z utrzymaniem całego ciężaru budowanego domu. Taki stan rzeczy mógłby powodować pęknięcia ścian, dlatego też zdjęcie humusu urasta do miana jednej z najważniejszych czynności.

 

Wymiana gruntu, czyli jak poradzić sobie z problematycznym podłożem

 

Bywa niestety tak, że podłoże, na którym planujemy inwestycje, nie jest zdatne do jej zrealizowania. Dzieje się najczęściej to wtedy, gdy grunt posiada słabe parametry fizyczne, np. jest to ziemia torfowa czy też nie spełnia ona norm oceny zanieczyszczenia powierzchni ziemi. Z tego względu jedynym rozwiązaniem może okazać się wymiana gruntu na nowy, bardziej stabilny. Firma Stawbud Ci w tym pomoże, a także załatwi wszystkie formalności z tym związane.

 

Niwelacja terenu, czyli odpowiednie profilowanie go pod inwestycję

 

Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się również niwelacją terenu, czyli wyrównywaniem powierzchni gruntu, a także jego odpowiednim kształtowaniem pod daną inwestycję. Czynność ta będzie się więc różnić w zależności od tego, jaką inwestycję chcemy zrealizować - wybudować dom, stworzyć drogę dojazdową czy też działkę.

Niezależnie jednak od rodzaju wykonywanej roboty budowlanej czy też prowadzonych działań okołobudowlanych firma Stawbud zajmie się dla Państwa zarówno niwelowaniem terenu, wymianą gruntu, jak i zdjęciem humusu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Stawbud Paweł Stawiarz

ul. Agatowa 137
Gronowo Górne 82-310 Elbląg 
tel. kom. 609 137 480
e-mail: pawelstawiarz@op.pl

do góry strony