609 137 480

w czym możemy Ci pomóc?

Usługi dla budownictwa

Posiadając rozbudowany park maszynowy, ale także duże doświadczenie naszych pracowników wykonujemy usługi dla budownictwa przemysłowego, ale także wspieramy prace w zakresie inwestycji mieszkaniowych, zarówno podczas powstawania zabudowy wielorodzinnej, jak i domów jednorodzinnych. Realizujemy także roboty drogowe w trakcie budowania czy modernizacji ulic, chodników oraz innych elementów infrastruktury publicznej. Nasze kompleksowe działania obejmują wykopy, rozbiórki czy prace w zakresie wyrównywania gruntu, ale także innych usług budowlanych.

 

Kompleksowa realizacja usług dla budownictwa

 

 

Oprócz wymienionych wcześniej robót rozbiórkowych czy wyburzeniowych, wykonujemy również wykopy pod niezbędne instalacje, które są doprowadzane do powstających czy modernizowanych budynków. W ten sposób możemy za pomocą wyrównywania gruntu przygotować teren pod położenie kompletnego systemu wodnego, kanalizacyjnego, a także innych najczęściej wykorzystywanych codziennie mediów, w tym chociażby prądu czy gazu.


Jakie prace ziemne wykonywane są na placach budowy?

 

Postępująca urbanizacja oraz rozwój gospodarczy sprawiają, że w naszym kraju wciąż powstają nowe budynki. W związku z tym powstają również nowe place budowy, na których wykonywane są prace ziemne. Zasadniczo możemy je podzielić na trzy rodzaje: przygotowawcze, tworzenie wykopów oraz nasypów, a także wykończeniowe. Każdy z wymienionych typów nie może w obecnych czasach obyć się bez ciężkich maszyn, które znacznie ułatwiają oraz przyspieszają przeprowadzanie poszczególnych etapów działań. To dzięki ich wykorzystaniu wiele niezwykle trudnych i wymagających nadludzkiego wysiłku czynności jesteśmy w stanie wykonać bez zbędnych komplikacji. Jakie prace ziemne możemy przeprowadzić z użyciem ciężkich maszyn?


Prace przygotowawcze, czyli jedna z najważniejszych części budowy


Jak wiadomo bez solidnych fundamentów, nic się trwałego nie zbuduje. Zanim jednak powstaną fundamenty, należy odpowiednio pod nie przygotować plac inwestycji. Prace przygotowawcze związane są najczęściej z niwelacją terenu oraz oczyszczeniem go z wszystkich przeszkód. Zdarza się jednak, że plac, na którym ma powstać nowa inwestycja, jest pokryty betonem. Zanim przejdzie się więc do niwelacji terenu, należy się go pozbyć. Skucie betonu młotem wyburzeniowym na koparko-ładowarce jest jedną z możliwości, dzięki której można uwolnić się od występującego problemu. Innym rozwiązaniem może być wynajem sprężarki z młotem pneumatycznym, który jest również bardzo skutecznym urządzeniem. Koparko-ładowarka, koparka czy też spycharka to jedne z najczęściej wykorzystywanych ciężkich maszyn podczas prac przygotowawczych. Dzieje się tak ze względu na ich uniwersalność oraz funkcjonalność. Dopiero w momencie tworzenia wykopów pod fundamenty można powiedzieć o końcu prac przygotowawczych.


Bez fundamentów ani rusz


Zasadnicza prac na budowie polega na tworzeniu wykopów pod fundamenty. Jest ona związana z pozbyciem się warstwy ziemi, która nie będzie stanowiła trwałej oraz solidnej podstawy pod budynek. Dlatego też w tym procesie bardzo ważną rolę odgrywają np. koparko-ładowarki, a także walce czy zagęszczarki, odpowiadające m.in. za utwardzanie gruntu. Gdy fundamenty zostaną zakończone, można wziąć się za prace, które pozwolą finalnie ukończyć projekt. Oprócz oczywistych rzeczy, jak wznoszenie murów, wiele osób decyduje się również w tym momencie na wiercenie otworów pod słupki ogrodzeniowe. Jak bowiem wiadomo posiadłość, powinna być w odpowiedni sposób zabezpieczona. Wykorzystanie obecnej na placu budowy minikoparki z wiertnicą do gruntu w celu stworzenia otworów pod ogrodzenie może więc się okazać bardzo trafionym pomysłem.

 

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Stawbud Paweł Stawiarz

ul. Agatowa 137
Gronowo Górne 82-310 Elbląg 
tel. kom. 609 137 480
e-mail: pawelstawiarz@op.pl

do góry strony